ԱԶԳԱՅԻՆ ԱՌԱՋՆՈՐԴԱՐԱՆԻ ԱՌԱՔԵԼՈՒԹԻՒՆԸ
«Մեր Առաջնորդարանի առաքելութիւնն է Մեր Տիրոջ Յիսուս Քրիստոսի Աւետարանը ուսուցանել եւ հայ ժողովուրդի կրօնական, կրթական, մշակութային եւ ազգային կեանքին սատար հանդիաանալ։ Մեր ծուխերուն կ՚աջակցինք մեր առաքելութեան համապատասխան  ծրագիրներով, յօգուտ մեր հոգեւորականներուն, սարկաւագներուն, դպրաց դասերուն եւ ամէն տարիքի ծխականներուն, ինչպէս եւ բոլոր անոնց, որոնք քրիստոնէութիւնը կը դաւանին եւ մեր Եկեղեցւոյ առաքելութեան կը հաւատան»:
Mission of The Armenian Prelacy
“The mission of our Prelacy is to teach the Gospel of our Lord, Jesus Christ, and to promote the religious, educational, cultural and national life of the Armenian people. This is done by supporting our parishes with programs that are consistent with our mission for the benefit of our clergy, deacons, choirs and parishioners of all ages and all those who profess Christianity and believe in the mission of our Church.”
Խաչիկ – 02/19/26
Այս շաբթուան նամակը գրած է Խաչիկը, որ կը հովանաւորուի տիկ. Քարէն Պետրոսեան Ռիչարտսընի կողմէ։ Բարեւ Ձեզ, իմ շատ սիրելի հովանաւոր։
Read More »
Ս. ԹԷՈԴՈՐՈՍ ԶՕՐԱՎԱՐ
Շաբաթ, 21 Փետրուարին, Հայց. Եկեղեցին կը յիշէ Թէոդորոս զօրավարը, որ  հռոմէական բանակին ծառայած է Լիկինիոյ կայսեր օրերուն։ Թէոդորոսը ծնած էր